HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO PACJENTA-CIAŁO I UMYSŁ

Traktujemy ludzi w sposób holistyczny, co oznacza, że poza fizycznymi dolegliwościami, diagnozowanym dzięki klasycznej  medycynie, uwzględniam także wpływ takich czynników jak: stres, sytuacja rodzinna i zawodowa .

Często dolegliwości fizyczne mają  podłoże w psychice i emocjach człowieka. Istotnym czynnikiem jest profilaktyka długotrwale utrzymującego się stresu, który może wpływać na osłabienie organów ciała, a co prowadzi do rozwijania się  objawów psychosomatycznych, takich jak różnego rodzaju bóle, które trudno jest przypisać do standardowych schematów diagnostycznych,  problemy z trawieniem, zaburzenia układu oddechowego i sercowo-naczyniowego . Stres w dużej mierze osłabia również układ odpornościowy co w obecnych czasach jest bardzo istotną kwestią.

Podczas wizyty łączymy różne podejścia terapeutyczne wykorzystując skuteczne narzędzia stosowane w fizjoterapii, osteopatii i terapii manualnej oraz krótkoterminowej transkulturowej psychoterapii pozytywnej.

Najważniejsze jest przywrócenie ciała do stanu równowagi - samoregulacji, tam gdzie to możliwe, bez użycia leków lub operacji.

Jeśli jesteś zainteresowany/a takim całościowym podejściem do człowieka zapraszam do kontaktu.

Telefon: 883613090

Paweł

EnglishGermanNorwegianPolish